naematel12345 написа:Здравей law_master и много благодаря за обърнатото внимание,
сега преглеждам написаните от теб членове, за чл. 310 т.2 и сл. ГПК обаче не ми стана мн ясно.
това е процедурата по която трябва да мине наемодателя, ако откажете да освободите доброволно наетия имот.
Иначе в нашия случай не става дума за неплащане на наем, а просто за неразбирателство по заплащането на ремонт на уреди
.
чл.231. Дребните поправки, отнасящи се до повреди, които се дължат на обикновено употребление, като замърсяване на стени в помещенията, разяждане на кранове, на брави, запушване на комини и други такива - изброяването не е изчерпателно /бел моя/, са за сметка на наемателя.
Поправките на всички други повреди, ако не са причинени виновно от наемателя, са за сметка на наемодателя. Ако наемодателят не извърши тия поправки, наемателят има правата по ал. 2 на предходния член, но той може да иска обезщетение само когато повредата се дължи на причина, за която наемодателят отговаря - виновно ( унишлино, небрежно) поведение на наемодателя /бел. моя/. Ако наемателят извърши сам поправката с грижата на добър стопанин, той може да прихване стойността й срещу наема.
Да разбирам ли че при всички случаи нямат право да ни изгонят без определен пък било то и минимален срок??
значи
предизвестието което е уговорено в договора е срокът който трябва да се даде на другата страна, когато наемодателят реши по свое белание да се
откаже от договора. Тук вина не се търси. Но за неизпълнението на това задължение наемателят може да претендира
обезщетение за вреди, които са напр. разходите направени за наемане на хотел, ако да кажем ви е изхвърлил в 00:30 посреднощ.
А
предизвестието за разваляне е малко по-друго. Там има виновно поведение което предхожда предизвестието. А предизвестието пък се явява предпоставка за упражняване на правото на разваляне по изричната разпоредба на чл. 87 ал. 1 ЗЗД.
като цяло трябва да ви даде срок
Дано да е станало по-ясно. Ако има нещо друго - питайте