Страница 1 от 1

Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2008, 18:33
от anisia
Съпругът ми е дарен с недвижим имат от баба си и дядо си. Грижихме се съвместно за тях, но в един момент те поискаха да се оттеглим и това да прави синът им(свекър ми). Сега ни изпратиха покана за нотариална издръжка в рамер на 300 евро месечно. За съжаление имаме кредити към банки и чистата сума, която ни остава на месец е 500лева. Посъветвайте ме, моля!

Re: Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2008, 22:04
от Гост.
Много неща можете да сторите, а тук може да се изпише доста, но най- правилният избор е с НП в ръка при адвокат. Ако не се лъжа- трябва да сте ограничени и със срок в поканата- нямате време за губене.
Освен ако не искате да загубите имота, предмет на дарението.

Re: Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2008, 23:36
от anisia
Благодаря Ви много за отговора!
Точно това, че не е определен срок в поканата ме притеснява. Тя беше връчена на съпруга ми на 11.11.08г. Пише цитирам " каним те да започнеш незабавно да ни плащаш издръжката". Това "незабавно" -буквално ли се разбира, или има все пак някакъв кратък срок? Благодаря!

Re: Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2008, 13:56
от nevin_alibriam
Идеята им е да развалят дарението, поради недаване на поискана издръжка.
Затова наистина най-добре при адвокат, с който да уточните начина по-който да действате за в бъдеще, но ако не давате издръжка, възможността да се развали дарението е съвсем реална. Успех!

Re: Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2008, 19:32
от Гост.
Отмяна!

Re: Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2008, 23:21
от doobref
Не се притеснявайте за сега , докато си намерите адвокат. Наистина съгласно СК баба ви може да поиска издръжка от Вас, но ако няма преди вас друг ред- т.е. няма живи деца, а сте само вие внуците. Но тава не е така , защото свекър ви е жив и здрав. Второ: как е отказала да се грижите за нея , и дали сте поели с нотариалния акт издръжка и гледане .Това не става ясно. Акож е чисто дарение, и те получават пенсия , достатъчна съгласно социалния минмум , не се плашете. надявам се колегата при когото ще отидете , да ви помогне.

Re: Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2008, 00:03
от bebitor
doobref написа:Не се притеснявайте за сега , докато си намерите адвокат. Наистина съгласно СК баба ви може да поиска издръжка от Вас, но ако няма преди вас друг ред- т.е. няма живи деца, а сте само вие внуците. Но тава не е така , защото свекър ви е жив и здрав. Второ: как е отказала да се грижите за нея , и дали сте поели с нотариалния акт издръжка и гледане .Това не става ясно. Акож е чисто дарение, и те получават пенсия , достатъчна съгласно социалния минмум , не се плашете. надявам се колегата при когото ще отидете , да ви помогне.

:?: :?: :?: :?: :?:
Недопустимо е да се бърка дарение с ДГИ :!: :evil: А в случая редът за издръжка няма нищо общо :!: МЛАДИ КОЛЕГИ, АКО ОБИЧАТЕ, ПЪРВО ЧЕТЕТЕ, А ПОСЛЕ ОТГОВАРЯЙТЕ :!: :!: :!: А дали сте колеги, се пита в задачата, или наистина сте много млади :?: :?: :?:
Второ: как е отказала да се грижите за нея , и дали сте поели с нотариалния акт издръжка и гледане

Има ли дарение срещу гледане???!!! :evil: :evil: :evil:
Да успокоя питащия малко- при дарение издръжка се дължи само при доказана нужда на дарителя, но целта на дарителите е ясна, така че, вървете веднага при адвокат.

Re: Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2008, 00:07
от Гост.
Именно!
С НП ще докажат, че са ги поканили! .... и после започва веселбата.

Re: Нотариална покана за издръжка

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2008, 13:54
от anisia
Благодаря на всички, които се включиха с отговорите си по моето питане. Вече се обърнахме към адвокат. Но личните ни притеснения са свързани с това, че в НП не ни дават срок за плащане на издръжката,("незабавно") значи ли това, че още на следващия ден след връзчването на НП, може да се подаде искова молба за отмяна на дарението? Има ли в правото такава категория срокове-незабавни? Каква е практиката в такива случай на неупоменат срок? Благодаря!